Vishay VS-40HFL100S05
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1000V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet14ページ8年前
Datasheet13ページ11年前
element14 APAC
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
サプライチェーン
Country of OriginLithuania
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 400V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AB
説明
1KV 500A 500ns 100¦ÌA 40A DO-203AB,DO-5 , 25.4mm*17.4mm*17.4mm
1000V FAST RECOVERY DIODE DO-203AB
DIODE STANDARD 1000V 40A DO203AB
DIODE GEN PURP 1KV 40A DO203AB
FAST DIODE, 40A, 1KV, DO-203AB; Diode Type: Fast Recovery; Diode Configuration: Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 1kV; Forward Current If(AV): 40A; Forward Voltage VF Max: 1.95V; Reverse Recovery
DO-203AB Bridge Rectifiers ROHS
Fast Diode, 40A, 1Kv, Do-203Ab; Repetitive Peak Reverse Voltage:1Kv; Average Forward Current:40A; Forward Voltage Max:1.95V; Diode Module Configuration:Single; Diode Case Style:Do-203Ab; No. Of Pins:2Pins; Forward Surge Current:420A Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-40HFL100S05