Vishay VS-300UR60A
Diode, Rectifier, Standard, Vr 600V, If 300A, Pkg DO-205AB (DO-9), Config Common Anode
Obsolete
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ8年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
TME
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 300A, 400V V(RRM), Silicon, DO-205AB
DIODE, RECTIFIER, STANDARD, VR 400V, IF 300A, PKG DO-205AB (DO-9),CONFIG COMMON ANODE
Vishay300UR60A
DIODE; 300 A; 1.40 V (MAX.); 600 V; 0.18 K/W DC OPERATION; DO-9; -65 DEGC; 200
MicrochipJAN1N1188
400V 40A Std Rectifier Stud-Mount Do-5 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology JAN1N1188
Microchip1N3881R
Ufr, frr Do-4 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology 1N3881R
Microchip1N3903
Do5 20 Amp Fast Recovery Rectifier / Boxed Rohs Compliant: Yes
説明
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 300A, 600V V(RRM), Silicon, DO-205AB
DIODE MODULE, 600V, 300A, 1.4V; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 600V; Forward Current If(AV): 300A; Forward Voltage VF Max: 1.4V; Diode Module Configuration: S; Available until stocks are exhausted Alternative available
Standard Diode, 300A, 600V Do-205Ab; Tensión Inversa Repetitiva Vrrm, Máx.:600V; Corriente Directa If(Av):300A; Tensión Directa Vf Máx.:1.4V; Configuración Módulo De Diodo:-; Tipo De Empaquetado:Individual; Núm. De Contactos:2 |Vishay VS-300UR60A