Vishay VS-300UR40A
Diode, Rectifier, Standard, Vr 400V, If 300A, Pkg DO-205AB (DO-9), Config Common Anode
Obsolete
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet7ページ8年前
Datasheet7ページ9年前
Datasheet7ページ13年前
ODG (Origin Data Global)
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2017-05-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-20
LTD Date2024-04-22
関連部品
Vishay300UR60A
DIODE; 300 A; 1.40 V (MAX.); 600 V; 0.18 K/W DC OPERATION; DO-9; -65 DEGC; 200
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 320A, 1200V V(RRM), Silicon, DO-205AB
DIODE, RECTIFIER, STANDARD, VR 600V, IF 300A, PKG DO-205AB (DO-9),CONFIG COMMON ANODE
MicrochipJAN1N1188
400V 40A Std Rectifier Stud-Mount Do-5 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology JAN1N1188
Microchip1N3881R
Ufr, frr Do-4 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology 1N3881R
Microchip1N3903
Do5 20 Amp Fast Recovery Rectifier / Boxed Rohs Compliant: Yes
説明
STANDARD DIODE, 300A, 400V DO-205AB; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configu
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 300A, 400V V(RRM), Silicon, DO-205AB
Diode Switching 400V 300A 2-Pin DO-9
400V 300A STD RECOVERY DIODE DO-205AB DO-9
400V 6.85KA 40mA 300A DO-205AB,DO-9 , 149.9mm*31.75mm*31.75mm
DIODE GP REV 400V 300A DO205AB