Vishay VR25000006804JA500
Axial Fixed Resistor VR25 0.098DIAX0.256L 2.50MMX6.50MM 0.25W 1/4W 6.8MOHM ±200PPM/C
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ2年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+31.39%
代替部品
Price @ 1000
Stock
51,425
Authorized Distributors
6
Resistance
6.8 MΩ
6.8 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 6.8e+06ohm, 250V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J6M8
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 6.8 Mohm, 500 Mw, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupCFR-25JT-52-6M8
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 6.8MOhm 0/ -1500ppm/C
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 6.8MOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 6800000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Metal Glaze 6.8M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6.8e+06ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
VR25 Series 6.6 MOhm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/C High Ohmic/Voltage Leaded Resistor
Plug In Resistance Axial 6.8MΩ ±5% 1/4W ±200ppm/℃
RESISTOR, HIGH VOLT, 6M8, 5%, 0.25W
6.8M¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 6.5mm
RESISTOR, HIGH VOLT, 6M8, 5%, 0.25W; Product Range:VISHAY - VR25 Series Metal Glaze Leaded Resistors; Resistance:6.8Mohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Voltage Rating:1.6kV; Resistor Mounting:Through Hole; Resistor Terminals:Axial Leaded