Vishay VR25000003903JA500
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 390000ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ2年前
element14 APAC
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-60.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
40,000
Authorized Distributors
2
Resistance
390 kΩ
390 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Stackpole ElectronicsCF14JT390K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 390kOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 390000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 390000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ390K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 390000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT390K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 390kOhm 0.125W 1/8W
説明
VR25 390K 5% 0,25W TK200
VR25 5% A5 390K
RESISTOR, HIGH VOLT, 390K, 5%, 0.25W; Product Range:VISHAY - VR25 Series Metal Glaze Leaded Resistors; Resistance:390kohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Voltage Rating:1.6kV; Resistor Mounting:Through Hole; Resistor Terminals:Axial Leaded