Vishay VR25000003303JA500
Axial Fixed Resistor VR25 0.098DIAX0.256L 2.50MMX6.50MM 0.25W 1/4W 330 Kohm ±200PPM/C
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ2年前
Newark
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-23.48%
代替部品
Price @ 1000
Stock
33,336
Authorized Distributors
6
Resistance
330 kΩ
330 kΩ
330 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE ConnectivityCFR16J330K
Through Hole Carbon Film Resistor, CFR Series, 330 kohm, 250 mW, - 5%, 200 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 330000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT330K
Res Carbon Film 330K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -850ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 330000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 330000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ330K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 330000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
VISHAY - VR25000003303JA500 - RES, 330K, 5%, 250MW, AXIAL, METAL FILM
Res Metal Glaze 330K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 330000ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, HIGH VOLT, 330K, 5%, 0.25W; Product Range:VISHAY - VR25 Series Metal Glaze Leaded Resistors; Resistance:330kohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Voltage Rating:1.6kV; Resistor Mounting:Through Hole; Resistor Terminals:Axial Leaded