Vishay TNPW080556K0BEEA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 56000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet15ページ2年前
Datasheet10ページ14年前
Newark
New Yorker Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+97.69%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
76,321
Authorized Distributors
6
Resistance
56 kΩ
56 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
PanasonicERA6AEB563V
Res Thin Film 0805 56K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP9-1614884-8
Res Thin Film 0805 56K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
TE Connectivity / AMP6-2176217-4
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 56000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0756KL
Res Thin Film 0805 56K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-6YEB563V
Res Metal Film 0805 56K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB513V
Res Thin Film 0805 51K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
TNPW Series 0805 56 kOhm 0.2 W ±0.1 % ±25 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) 0805 TNPW e3 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 56kOhms ±25ppm/C
High Stability Thin Film Flat Chip Resistor
RES, THIN FILM, 56KOHM, 125mW, 0.1%; Resistance:56kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:0.1W; Voltage Rating:75V; Series:TNPW; Temperature Coefficient:± 25 ppm/°K; Resistor Element Material:Thin Film ;RoHS Compliant: Yes