Vishay TMCMB1A686MTRF
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+103%
Stock
11,486
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1 Ω
1 Ω
1 Ω
Leakage Current
6.8 µA
6.8 µA
Dissipation Factor
18 %
10 %
10 %
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2014-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupT491D686M010AT
Solid Tantalum Capacitor 68µF 6.3V 20% SMD Tape and Reel