Vishay SUD25N15-52-E3
Single N-Channel 150 V 0.052 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet8ページ6年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-10.38%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
onsemiFDD3682
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 100V, 32A, 0.036 ohm
STMicroelectronicsSTD6NF10T4
N-CHANNEL 100V - 0.22 OHM - 6A DPAK LOW GATE CHARGE STripFET MOSFET
Single N-Channel 150 V 0.095 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
onsemiMTD3055VL
N-Channel 60 V 180 mOhm SMT Enhancement Mode Field Effect Transistor-TO-252-3
onsemiFDD5690
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 60V, 30A, 27mΩ
Single P-Channel 60 V 155 mOhm Surface Mount TrenchFET Power Mosfet - TO-252
説明
SUD25N15-52-E3 N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 25 A, 150 V, 3-PIN TO-252
MOSFET N-CH 150V 25A TO252 / Trans MOSFET N-CH 150V 25A 3-Pin(2+Tab) DPAK
Power Field-Effect Transistor, 25A I(D), 150V, 0.06ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, N CH, 150V, 25A, TO-252; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:25A; Drain Source Voltage Vds:150V; On Resistance Rds(on):52mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:4V; Power Dissipation Pd:100W; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:3; Current Id Max:25A; Package / Case:TO-252; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:150V; Voltage Vgs Max:4V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V