Vishay RWR81S4020FRB12
Military MIL-PRF-39007RWR81S FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±20ppm/C 402Ohm 1W
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-69.47%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
130
Authorized Distributors
5
Resistance
402 Ω
402 Ω
402 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 402ohm, 34.7275V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 390ohm, 19.7484V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 374ohm, 19.3391V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 392ohm, 19.799V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 402ohm, 20.0499V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor Wirewound 402 Ohm 1% 1W 20ppm/C 0.01% Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole Bulk
EGS-1-80 402 1% RWR81S4020FR B12
402¦¸ ¡À1% 1W ¡À20ppm/¡æ 6.35mm