Vishay RN55D1180FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 118ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ4年前
element14 APAC
New Yorker Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.75%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
24,070
Authorized Distributors
6
Resistance
118 Ω
118 Ω
Mount
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 110ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 107ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 127ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 120ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 113ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 107ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR, METAL FILM, 118 OHMS, 0.125 W, +/-1%, 200 V, AXIAL, 100 PPM/C, 450 VAC
Military MIL-R-10509/7RN55 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 118Ohm 0.125W 1/8W
RESISTOR, METAL FILM, 118 OHM, 125mW, 1%
RESISTOR, METAL FILM, 118OHM, 125mW, 1%;; RESISTOR, METAL FILM, 118OHM, 125mW, 1%; Resistance:118ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded