Vishay RCWL0603R470JNEA
RCWL Series 0603 0.1 W 0.47 Ohm ±5 % ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ2年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-30.16%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
50,384
Authorized Distributors
6
Resistance
470 mΩ
470 mΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE ConnectivityRLP73K1JR51JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.51ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603