Vishay PTF5610K000BZEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 10000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ9年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet4ページ13年前
Datasheet4ページ13年前
Datasheet4ページ14年前
Datasheet4ページ15年前
Datasheet4ページ15年前
Datasheet4ページ16年前
Datasheet3ページ16年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet4ページ11年前
Datasheet3ページ20年前
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.10%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
18,576
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
5 ppm/°C
5 ppm/°C
5 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 11000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 10000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 10000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 9530ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 9310ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR, METAL FILM, RES 10 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 0.1%, AXIAL, BULK
Res Metal Film 10K Ohm 0.1% 1/8W ±5ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Bulk
Avnet Japan
PTF Series 10 kOhm ±0.1 % ±5 ppm/C High Precision Metal Film Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 10KOHM, 125mW, 0.1%
1/8W Precision Metal Film Resistors 1/8watt 10Kohms 0.1%