Vishay PR02000204709JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet19ページ2年前
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+20.76%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J47RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
PR02 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 47OHMS +/-5% 2W +/-250PPM/DEGC
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 47 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Res Metal Film 47 Ohm 5% 2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES, 47R, 2W, 500V, METAL FILM, AXIAL;
RES, 47R, 2W, 500V, METAL FILM, AXIAL; Resistance:47ohm; Product Range:PR02 Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Technology:Metal Film RoHS Compliant: Yes