Vishay NS01A1R000FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+4.94%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Stock
1,778
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.75W, 1ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1ohm, 1.5811V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Wirewound Resistors - Through Hole 1watt 1ohms 1% Non Inductive
1¦¸ ¡À1% 1W ¡À50ppm/¡æ 10.31mm
1 OHM 1% 1W NON-INDU
NS-1A 1 1% B12