Vishay MRS25000C7159FRP00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 71.5Ohm 0.6W
データシート & ドキュメント
IHS
3か月間の傾向:
-0.35%
代替部品
Price @ 1000
Stock
24,955
Authorized Distributors
4
Resistance
71.5 Ω
71.5 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 75ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 68ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC75R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 69.8ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF12FTD71R5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 71.5ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Thin Film 71.5 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL T/R
71.5¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm