Vishay MRS25000C4708FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 4.7ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ9年前
Datasheet4ページ9年前
Datasheet3ページ12年前
TME
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.16%
Stock
20,869
Authorized Distributors
5
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 4.7ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F4R7
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 4.7Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F5R1
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 5.1 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
説明
Axial FIXED RESISTOR MRS25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 4.7Ohm ±50ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 4.7 OHM, 600mW, 1%; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes