Vishay MRS25000C4703FCT00
Through Hole Resistor, 470 kohm, MRS25 Series, 600 mW, 1%, Axial Leaded, 350 V
データシート & ドキュメント
IHS
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+14.67%
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Stock
6,403
Resistance
470 kΩ
470 kΩ
470 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 470000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F470K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 470000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 470000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 475000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-510K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 510000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-499K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 499000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 470kOhm 0.6W
Metal Film Resistors 470kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
470kΩ 0.6W ±50ppm/℃ ±1% -55℃~+155℃ Axial Leaded Through Hole Resistors ROHS
MRS25 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 470KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
RES, 470K, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM
Metal Film Resistors - Through Hole .6watt 470Kohms 1%
Resistor, 470K, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance:470kohm; Product Range:MRS25 Series; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Mounting:Through Hole; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V DC:350V