Vishay MRS25000C1542FC100
15.4 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ9年前
TME
Future Electronics
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
15.4 kΩ
15.4 kΩ
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15400ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 15K, 0.4W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBA02040C1502FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F16K
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 16 kohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
TE ConnectivityLR1F15K
TE Connectivity 1622323-1 LR1 Metal Film Resistor 1% 15K Through Hole
Yageo GroupMF0207FTE52-16K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 16200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 15400ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 15.4K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL Ammo