Vishay MRS25000C1540FCT00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 154Ohm 0.6W
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ9年前
Datasheet4ページ10年前
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.59%
Stock
23,288
Authorized Distributors
6
Resistance
154 Ω
154 Ω
154 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 150ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 160ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Thin Film 154 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY - MRS25000C1540FCT00 - Widerstand für Durchsteckmontage, 154 ohm, Baureihe MRS25, 600 mW, ± 1%, Axial bedrahtet, 350 V
RESISTOR, MRS25 1% 154R; Resistance:154ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V; Box Quantity:1000; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Proof Voltage:700V