Vishay MRS25000C1502FRP00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 15kOhm 0.6W
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ9年前
Datasheet4ページ9年前
Datasheet3ページ12年前
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-17.28%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
98,793
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Mount
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622319-3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 14700ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 14000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622694-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 16000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 14700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR;METAL FILM;RES 15 KILOHMS;PWR-RTG 0.6 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
MRS25 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 15 kOhm ±1 % 0.6 W ±50 ppm/K Thin Film Resistor
RESISTOR, METAL ALLOY, 15KOHM, 1%; Resis; RESISTOR, METAL ALLOY, 15KOHM, 1%; Resistance:15kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2