Vishay MRS25000C1501FCT00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1.5kOhm 0.6W
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ9年前
element14 APAC
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.57%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-1K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1K5, 0.4W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBA02040C1501FCT00
TE ConnectivityLR1F1K5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-1K5
説明
Through Hole Metal Film Resistor, Mrs25 Series, 1.5 Kohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
MRS25 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 1.5KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
RES, 1K5, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM
MRS25 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 1.5 kOhm ±1 % 0.6 W ±50 ppm/K Thin Film Resistor
Resistor, 1K5, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance:1.5kohm; Product Range:MRS25 Series; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)