Vishay MRS25000C1370FC100
Res Metal Film 137Ohm 1% 0.6W ±50ppm/K Ceramic Axial Box
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ9年前
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,820
Authorized Distributors
5
Resistance
137 Ω
137 Ω
137 Ω
Mount
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 137ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 137ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 133ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC150R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 150ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 140ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC130R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 130ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 137ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 137 OHM 0.6W 1% AXIAL
MRS25-50 1% C1 137R
137¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm*2.5mm