Vishay MRS25000C1009FRP00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ9年前
element14 APAC
Newark
Future Electronics
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
+13.66%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE ConnectivityLR1F10R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622306-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 11ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 11ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Axial FIXED RESISTOR MRS25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 10Ohm ±50ppm/C
METAL FILM RESISTOR, 10 OHM, 600mW, 1%,
METAL FILM RESISTOR, 10 OHM, 600mW, 1%, FULL REEL; Product Range:MRS25 Series; Resistance:10ohm; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance: 1%; Voltage Rating:350V; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Thin Film
RESISTOR, METAL ALLOY, 10OHM, 1%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes