Vishay MRS25000C1008FC100
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1Ohm 0.6W
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ9年前
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.93%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-1R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
TE Connectivity 1622371-1 Metal Film Resistor 1Ohm 3/5W 1% Through Hole
説明
MRS Series Ø 2.5 x 6.5 mm 1 Ohm 0.6 W ±1 % ±50 ppm/K Metal Film Resistor
Res Thin Film 1 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo Pack
1¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm