Vishay MRS25000C1004FRP00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1MOhm 0.6W
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet4ページ9年前
Datasheet4ページ10年前
Datasheet4ページ9年前
Datasheet3ページ11年前
Newark
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.46%
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC1M00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622589-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 910000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD1M00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 931000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC910K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 910000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR;METAL FILM;RES 1 MEGOHMS;PWR-RTG 0.6 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Alloy 1M Ohm 1% 3/5W 50Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
METAL FILM RESISTOR, 1MOHM, 600mW, 1%, FULL REEL; Product Range:MRS25 Series; Resistance:1Mohm; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance: 1%; Voltage Rating:350V; Resistor Case Style:Axial Leaded; Res