Vishay MRS25000C1002FRP00
Metal Film Resistors 10kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin, D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet4ページ9年前
Datasheet4ページ10年前
Datasheet3ページ12年前
Datasheet3ページ11年前
Datasheet4ページ9年前
Farnell
element14
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-31.17%
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622596-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 9530ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 11000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 10500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR;METAL FILM;RES 10 KILOHMS;PWR-RTG 0.6 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
MRS Series Ø 2.5 x 6.5 mm 0.6 W 10 kOhm ±1% Axial Leaded Professional Resistor
Axial FIXED RESISTOR MRS25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 10kOhm ±50ppm/C
RESISTOR, METAL ALLOY, 10KOHM, 1%; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes