Vishay MRS16000C1009FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet4ページ9年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-57.15%
Stock
24,284
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Metal Film Resistor, Mrs25 Series, 10 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-11R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 11ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Axial FIXED RESISTOR MRS16 0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm 0.4W 10Ohm ±50ppm/C
Vishay MRS16000C1009FC100 Metal Film Resistor 10R 1% 0.4W - Pack of 1000
Res Thin Film 10 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES, 10R, 1%, 400MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance: 10ohm; Product Range: MRS16 Series; Power Rating: 400mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Metal
Resistor Dimensions body ø x L: 1.9 x 3.4 mm Resistance technical notation: 10R Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 400 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 10 Ohm