Vishay MMU01020C4992FB000
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 49900ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ3年前
Future Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
60,000
Authorized Distributors
3
Resistance
49.9 kΩ
49.9 kΩ
Case/Package
MELF
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
300 mW
300 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 51100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
説明
Professional Thin Film MELF Resistors
MMU 0102-50 1% B0 49K9