Vishay MCU08050D6802BP500
SMD Chip Resistor, 68 kOhm, ± 0.1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thin Film, Precision
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ4年前
Upverter
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Stock
65,000
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 68000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/8W 0805
MCU 0805-25 0.1% P5 68K