Vishay MCU08050D2402BP500
SMD Chip Resistor, 24 kOhm, ± 0.1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thin Film, Precision
データシート & ドキュメント
Upverter
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Stock
89,726
Authorized Distributors
5
Resistance
24 kΩ
24 kΩ
24 kΩ
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 24000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/8W 0805
MCU 0805-25 0.1% P5 24K
TF0805 24K 0,1% 0,125W TK25