Vishay MCT06030D2490BP500
Res Thin Film 0603 249 Ohm ±0.1% 1/10W ±25ppm/°C SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ4年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.40%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
56,143
Authorized Distributors
6
Resistance
249 Ω
249 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 249ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
MCT Series 0603 0.1 W 249 Ohm ±0.1% ±25 ppm/K Thin Film Chip Resistor
249¦¸ ¡À0.1% 100mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.55mm*850¦Ìm*550¦Ìm