Vishay MBB02070C4220FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 422ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet15ページ7年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
代替部品
Price @ 1000
Stock
9,605
Authorized Distributors
6
Resistance
422 Ω
422 Ω
422 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Res Thin Film 422 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Medical T/R
422¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm
RESISTOR, METAL FILM, 422OHM, 600mW, 1%; Resistance:422ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes