Vishay MBB02070C1821FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1820ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet15ページ7年前
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+438%
Stock
98,102
Authorized Distributors
6
Resistance
1.82 kΩ
1.82 kΩ
1.82 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1820ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-1K82
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1820ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
1.8 kOhms 1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Yageo GroupMF0207FTE52-1K8
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1800ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F1K8
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 1800ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Resistor: metal film; THT; axial; 1.82kOhm; +-1%; 0.6W; -55+155 deg.C
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1.82kOhm 0.6W
Res Thin Film 1.82K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo