Vishay MBB02070C1800FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 180ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet15ページ7年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-22.85%
Stock
13,807
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Through Hole Resistor, 180 ohm, MRS25 Series, 600 mW,1%, Axial Leaded, 350 V
TE Connectivity / AMP1622342-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 180Ohm, 1% +/-Tol, -50, 50Ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 180ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-180R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 180ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 180ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-169R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 169ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
MBB/SMA 0207 - Professional FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 180Ohm 0.6W
Res, 180R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C1800FCT00
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 180OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 180 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack