Vishay MBB02070C1620FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 162ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet15ページ7年前
Datasheet16ページ23年前
Datasheet15ページ9年前
Datasheet15ページ10年前
Stock
8,400
Resistance
162 Ω
162 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 150ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 178ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 154Ohm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 169Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 169ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622329-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 165ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RES 162 OHM 0.6W 1% AXIAL
MBB/SMA 0207-50 1% RP 162R
162¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm
RESISTOR, METAL FILM, 162OHM, 600mW, 1%; Resistance:162ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes