Vishay MBA02040C2430FRP00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 243ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet15ページ7年前
Datasheet13ページ13年前
Datasheet13ページ13年前
IHS
element14 APAC
Farnell
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.73%
Stock
20,752
Authorized Distributors
4
Resistance
243 Ω
243 Ω
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 243ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 221ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 249ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 267ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 221ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Thin Film 243 Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
Axial MBA/SMA 0204 - Professional 0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm 0.4W 243Ohms ±50ppm/C
RES, METAL FILM, 243OHM, 400mW, 1%; Resistance:243ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:200V; Series:5063; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes