Vishay MAL215747331E3
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.6 Ohm 2190mA 5000h 85C Bulk
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ9年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,395
Authorized Distributors
3
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
550 mΩ
550 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.19 A
2 A
2 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
51.9938 mm
51.9938 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
United Chemi-ConESMH451VNN331MR50T
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.753 Ohm 2010mA 2000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier380LX331M450K052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierLPX331M400E7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LPX 400V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell Dubilier381LX331M450K052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConEKMH451VSN331MR50S
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20%( 30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.753 Ohm 1380mA 2000h 105C
PanasonicECOS2WP331DA
Cap Aluminum 330uF 450V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 2010mA 3000h 85°C Bulk
説明
330UF 450 V ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 157 SERIES 5000H 30 (DIA.) X 52MM
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 157PUM-SI 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, 330UF, 450V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:450V dc; Effective Series Resistance:280mohm; Series:2222157; Height:50mm; Outside Diameter:30mm; Capacitor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-25°C to +85°C; SVHC:Bis (2-ethyl(hexyl)phthalate) (DEHP); AC Ripple Current:2.19A; Application:General Purpose; Body Diameter:30mm; Case Style:Radial; ESR Frequency:100Hz; External Length / Height:50mm; Max Operating Temperature:85°C; Min Temperature Operating:-25°C; Operating Lifetime:2500h; PCB Hole Diameter:2mm; Ripple Current Frequency:120Hz; Ripple Current Temperature:85°C; Terminal Type:PCB Pins; Termination Type:Snap-In; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:450V