Vishay GSD2004S-HE3-08
Diode Small Signal Switching 300V 0.225A 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ8年前
Future Electronics
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-48.28%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
TO-236-3
TO-236-3
Forward Voltage
1 V
1 V
1 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
225 mA
225 mA
225 mA
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Reverse Recovery Time
50 ns
50 ns
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2013-07-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-24
LTD Date2024-12-24
関連部品
onsemiMMBD1401A
Rectifier Diode Small Signal Switching 175V 0.6A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 0.175A, 300V V(RRM), Silicon
onsemiBAS35
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 120V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBD2004S-7-F
Rectifier Diode Small Signal Switching 300V 0.225A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAS20
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 200V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
Rectifier Diode Small Signal Switching Si 250V 0.2A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
説明
GSD2004S Series 300 V 625 mA Small Signal High Voltage Switching Diode - SOT-23
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 0.225A, 300V V(RRM), Silicon
DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23
Diodes - General Purpose, Power, Switching 300 Volt 225mA 50ns Dual Series
240V 4A 50ns 100nA 225mA SOT-23-3