Vishay CW01020K00JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20000ohm, 447.214V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ8年前
Datasheet3ページ13年前
Datasheet3ページ13年前
Datasheet3ページ14年前
Datasheet3ページ14年前
Datasheet3ページ15年前
Datasheet3ページ15年前
Datasheet3ページ16年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet3ページ11年前
Datasheet3ページ19年前
element14 APAC
New Yorker Electronics
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-19.27%
Stock
8,321
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Ohmite20J20KE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20000ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite55J20KE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20000ohm, 316.228V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J20KE
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 20kOhm 5W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20000ohm, 316.2278V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 18000ohm, 424.264V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 10W 20kOhm ±30ppm/C
Res Wirewound 20K Ohm 5% 10W ±30ppm/C Silicone AXL T/R
Wirewound Resistors - Through Hole 10watts 20Kohms 5%
RESISTOR WIREWOUND, 20KOHM, 10W, 5%