Vishay CW0051K500JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1500ohm, 86.603V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ8年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet3ページ13年前
Datasheet3ページ13年前
Datasheet3ページ14年前
Datasheet3ページ14年前
Datasheet3ページ15年前
Datasheet3ページ15年前
Datasheet3ページ16年前
Datasheet3ページ17年前
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-66.46%
Stock
2,107
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1500ohm, 67.082V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1600ohm, 69.282V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1500ohm, 77.4597V, 1% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623729-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR51K5J
Metal Film Res.-Through Hole Sqm5 1K5 5% (Metal |Amp Te Connectivity 1623782-5
説明
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1.5 KILOHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 1.5K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RES WIREWOUND 1.5K OHM 5W HI-TEMP SIL AXIAL
RESISTOR WIREWOUND, 1.5KOHM, 5W, 5%