Vishay CW0051K200JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1200ohm, 77.46V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ8年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet3ページ13年前
Datasheet3ページ13年前
Datasheet3ページ14年前
Datasheet3ページ14年前
Datasheet3ページ15年前
Datasheet3ページ15年前
Datasheet3ページ16年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet3ページ11年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-20.00%
Stock
1,628
Authorized Distributors
6
Resistance
1.2 kΩ
1.2 kΩ
1.2 kΩ
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1200ohm, 60V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1300ohm, 80.623V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1250ohm, 61.2372V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623732-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1200ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
CW005 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 1.2KOHMS +/-5% 6.5W +/-30PPM/DEGC
Res Wirewound 1.2K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RES WIREWOUND 1.2K OHM 5W 5% HI-TEMP SIL AXIAL
RESISTOR WIREWOUND, 1.2KOHM, 5W, 5%
Resistor, Wirewound;1.2 Kilohms;5 W;+/-5
RS APAC
1.2K¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 25.4mm