Vishay CW00512R00JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 12ohm, 7.746V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ10年前
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.31%
代替部品
Price @ 1000
Stock
897
Authorized Distributors
3
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Ohmite25J12RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 12ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J12R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 12ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J12RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 12ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 12ohm, 10.954V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Power Wirewound 12 Ohm ±5% 5W ±30ppm/°C Conformal Bulk
Avnet Japan
12¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À30ppm/¡æ 22.22mm
RESISTOR, WIREWOUND, 12R, 5%, AXIAL; Resistance:12ohm; Product Range:CW High Energy Series; Power Rating:6.5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound RoHS Compliant: Yes