Vishay CW001560R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 560ohm, 23.664V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ8年前
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
50
Authorized Distributors
3
Resistance
560 Ω
560 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 560ohm, 40.988V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 560ohm, 52.915V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 510ohm, 22.583V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE6560RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 560ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
CW001 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 560OHMS +/-5% 1W +/-30PPM/DEGC
CW-1 560 5% E12 e3