Vishay CW00120R00JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.472V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ8年前
Datasheet3ページ9年前
Datasheet3ページ11年前
Datasheet3ページ13年前
Datasheet3ページ13年前
Datasheet3ページ14年前
Datasheet3ページ14年前
Datasheet3ページ15年前
Datasheet3ページ15年前
Datasheet3ページ16年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet3ページ17年前
Datasheet3ページ19年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
800
Authorized Distributors
2
Resistance
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 20ohm, 7.071V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 22ohm, 4.69V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB20R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45J20RE
Resistor;Wirewound;Res 20 Ohms;Pwr-Rtg 5 W;Tol 5%;Axial;Silicone-Ceramic | Ohmite 45J20RE
説明
RESISTOR, WIREWOUND, 20 OHM, 1W, 5%, FULL REEL
RES WIREWOUND 20 OHM 1W +/-5% AXIAL
CW-1 20 5% E70 e3