Vishay CRCW251268R0FKEG
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-88.66%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC2512FK-0768RL
Res Thick Film 2512 68 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-1TNF71R5U
Res Thick Film 2512 71.5 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 61.9 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0762RL
Res Thick Film 2512 62 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-0773R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 73.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 71.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
説明
Res Thick Film 2512 68 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 68ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 68 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor; thick film; SMD; 2512; 68Ohm; 1%; 1W; -55+155 deg.C
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 68Ohm ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes