Vishay CRCW25125R10FKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 5.1ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
2
Resistance
5.1 Ω
5.1 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
説明
RES SMD 5.1 OHM 1% 1W 2512
CRCW2512 5.1 1% 100 R67