Vishay CRCW2512360KJNEG
Res Thick Film 2512 360K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Stock
4,896
Authorized Distributors
4
Resistance
360 kΩ
360 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-1TYJ364U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 360Kohm, 7 inch reel
TE Connectivity3520330KJT
Res Thick Film 2512 330K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE Connectivity3520330KJT
PanasonicERJ-1TYJ334U
Res Thick Film 2512 330K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ394U
Res Thick Film 2512 390K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
RK73B FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 330kOhm 1W
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 360000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW2512 200 360K 5% E67 e3
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:36kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes