Vishay CRCW251227R0FKEG
Res Thick Film 2512 27 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-53.51%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
27 Ω
27 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC2512FK-0727RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 27.4 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0724R9L
Res, 24.9R, 1%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512FK-0724R9L
Yageo GroupRC2512FK-0727R4L
Res Thick Film 2512 27.4 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 24.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 28 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 27ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 27 Ohm ±1 % 1 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 27Ohm ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:27ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes