Vishay CRCW2512270KFKEG
Res Thick Film 2512 270K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
270 kΩ
270 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 270000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
270 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:27kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes